Wydarzenia

Wirtualny manager i wieczory filmowe – co jeszcze oferuje coworking?

15.06.2020

Powoli wracamy do normalności. Ci, którym home office dał się mocno we znaki zaczynają rozglądać się za możliwością pracy w biurze. Wynajem dużej przestrzeni to spore koszty, które dla freelancera czy osoby prowadzącej jednoosobową działalność są po prostu nieopłacalne. Rozwiązaniem staje się biurko w coworkingu. A jest w czym wybierać, bo ich właściciele prześcigają się z ofertą usług dodatkowych. czytaj dalej »

Jak efektywnie zorganizować dzień pracy, gdy w domu przebywają dzieci i pozostała rodzina

14.06.2020

W obecnych, cyfrowych czasach wiele osób ceni sobie możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na świecie lub z zacisza własnego domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym dojazd do pracy zajmuje zbyt wiele czasu, a ich praca bez problemu może być wykonywana poza biurem. czytaj dalej »

Kampus UJ organizuje na Ruczaju święto uczelni połączone z szeregiem atrakcji

26.04.2018

Dwadzieścia lat temu rozpoczęto budowę Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z tej okazji Uniwersytet Jagielloński zaprasza wszystkich, w tym szczególnie mieszkańców osiedli sąsiadujących z Kampusem na Dzień Otwarty! czytaj dalej »

Cykl wykładów popularnonaukowych „Bliżej Nauki” prowadzony przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ

04.03.2018

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (który zlokalizowany jest na Kampusie) rusza z nową edycją cyklu wykładów popularnonaukowych Bliżej Nauki. Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. czytaj dalej »

Ankieta dla mieszkańców osiedla Ruczaj

27.02.2016

Jesteśmy grupą otwartych i kreatywnych studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego związanych ze stowarzyszeniem All in UJ. Chcemy tchnąć w Kampus 600-lecia odnowienia UJ oraz w osiedla na Ruczaju ducha wspólnoty. czytaj dalej »

Zmiany rozkładów jazdy w Skawinie i Mogilanach

03.02.2016

Jak poinformował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie na prośbę Gminy Skawina oraz Gminy Mogilany od soboty (30.01.2016 r.) będą obowiązywały zmiany w rozkładach jazdy linii aglomeracyjnych. czytaj dalej »

Niemal pół tysiąca osób zdobyło pracę

30.01.2016

W ciągu trzech kwartałów od rozpoczęcia programu aktywizacji zawodowej w Małopolsce, zatrudnienie znalazło aż 430 osób, dotychczas zarejestrowanych w urzędach pracy jako długotrwale bezrobotne. Program jest realizowany przez firmę Ingeus, na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i obejmuje 1000 osób z terenów powiatów nowotarskiego, bocheńskiego, krakowskiego oraz samego miasta Kraków. czytaj dalej »

banner

Minister Skarbu Państwa dołączył do Akcji: Dobry Pracodawca!

29.08.2015

Andrzej Czerwiński, Minister Skarbu Państwa objął patronatem honorowym małopolską Akcję: Dobry Pracodawca. Tym samym dołączył do Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego, Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego oraz Loży Małopolskiej Business Centre Club. czytaj dalej »

Przedsiębiorco, ruszyła druga edycja małopolskiej Akcji: Dobry Pracodawca!

21.07.2015

Od dziś firmy z całej Małopolski mogą ubiegać się o tytuł Dobrego Pracodawcy 2015. Ingeus, firma specjalizująca się aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Urzędami Pracy z Krakowa, powiatu krakowskiego, Bochni i Nowego Targu, wyróżnią najlepszych małopolskich pracodawców. czytaj dalej »

W lutym stopa bezrobocia wyniosła 10,3 proc.

31.03.2015

Najnowsze dane GUS pokazują, że w Małopolsce stopa bezrobocia pozostała bez zmian w stosunku do stycznia i wyniosła 10,3 proc. (146,4 tys. osób), co plasuje województwo na 4 miejscu w Polsce. W pierwszej trójce najniższego bezrobocia w kraju utrzymuje się Wielkopolska, Śląsk i Mazowsze. czytaj dalej »

Osoby zadłużone w dolarach w gorszej sytuacji niż frankowicze

26.03.2015

Od lipca cena dolara amerykańskiego pnie się ostro w górę. Polski złoty w bardzo krótkim czasie osłabił się wobec niego o prawie 30 proc. Taka sytuacja, mimo rekordowo niskich stóp procentowych w USA przełożyła się na znaczny wzrost raty kredytu zaciągniętego w tej walucie. czytaj dalej »

Czy Rodzina na Swoim to kolejna tykająca bomba kredytowa ?

24.03.2015

W programie RnS udzielono łącznie ok. 200 tys. kredytów. Dla pierwszych beneficjentów programu kończy się czas, w którym państwo dokładało do raty. Czy takie osoby poradzą sobie ze skokowym wzrostem raty o kilkaset złotych? czytaj dalej »

Uwolnij swoją kreatywność i przyjdź na warsztaty Arduino!

08.03.2015

Zawsze chciałeś zbudować robota i nie wiedziałeś, jak się do tego zabrać? A może chciałbyś zdalnie sterować swoim eksperymentem? Masz świetny pomysł na prototyp, ale jego urzeczywistnienie wydaje Ci się zbyt odległe? czytaj dalej »

"Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

07.03.2015

Wszystkich zafascynowanych nauką mieszkańców Krakowa (i nie tylko) zapraszamy do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu „Bliżej Nauki", które odbywać się będą na Wydziale FAIS UJ przy ul. prof. S. Łojasiewicza 11. czytaj dalej »

Najlepsi małopolscy pracodawcy 2014 roku

06.03.2015

Ingeus, firma specjalizująca się w usługach rynku pracy, ogłosiła Laureatów pierwszej edycji Akcji: Dobry Pracodawca. Wyróżnionych zostało 30 firm, które prowadzą swoją działalność na terenie województwa małopolskiego – zarówno małych, jak i zatrudniających tysiące pracowników. czytaj dalej »

Facebook