Wydarzenia

Wielkie otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej

05.09.2021

Wielkie otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej! Już od wtorku, 14 września 2021 Centrum będzie czynne dla zwiedzających. Natomiast już teraz zarezerwujcie sobie sobotę 11 września 2021 i odwiedźcie nas przedpremierowo! czytaj dalej »

Wirtualny manager i wieczory filmowe – co jeszcze oferuje coworking?

15.06.2020

Powoli wracamy do normalności. Ci, którym home office dał się mocno we znaki zaczynają rozglądać się za możliwością pracy w biurze. Wynajem dużej przestrzeni to spore koszty, które dla freelancera czy osoby prowadzącej jednoosobową działalność są po prostu nieopłacalne. Rozwiązaniem staje się biurko w coworkingu. A jest w czym wybierać, bo ich właściciele prześcigają się z ofertą usług dodatkowych. czytaj dalej »

Jak efektywnie zorganizować dzień pracy, gdy w domu przebywają dzieci i pozostała rodzina

14.06.2020

W obecnych, cyfrowych czasach wiele osób ceni sobie możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na świecie lub z zacisza własnego domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym dojazd do pracy zajmuje zbyt wiele czasu, a ich praca bez problemu może być wykonywana poza biurem. czytaj dalej »

Kampus UJ organizuje na Ruczaju święto uczelni połączone z szeregiem atrakcji

26.04.2018

Dwadzieścia lat temu rozpoczęto budowę Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z tej okazji Uniwersytet Jagielloński zaprasza wszystkich, w tym szczególnie mieszkańców osiedli sąsiadujących z Kampusem na Dzień Otwarty! czytaj dalej »

Cykl wykładów popularnonaukowych „Bliżej Nauki” prowadzony przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ

04.03.2018

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (który zlokalizowany jest na Kampusie) rusza z nową edycją cyklu wykładów popularnonaukowych Bliżej Nauki. Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. czytaj dalej »

Ankieta dla mieszkańców osiedla Ruczaj

27.02.2016

Jesteśmy grupą otwartych i kreatywnych studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego związanych ze stowarzyszeniem All in UJ. Chcemy tchnąć w Kampus 600-lecia odnowienia UJ oraz w osiedla na Ruczaju ducha wspólnoty. czytaj dalej »

Zmiany rozkładów jazdy w Skawinie i Mogilanach

03.02.2016

Jak poinformował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie na prośbę Gminy Skawina oraz Gminy Mogilany od soboty (30.01.2016 r.) będą obowiązywały zmiany w rozkładach jazdy linii aglomeracyjnych. czytaj dalej »

banner

Niemal pół tysiąca osób zdobyło pracę

30.01.2016

W ciągu trzech kwartałów od rozpoczęcia programu aktywizacji zawodowej w Małopolsce, zatrudnienie znalazło aż 430 osób, dotychczas zarejestrowanych w urzędach pracy jako długotrwale bezrobotne. Program jest realizowany przez firmę Ingeus, na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i obejmuje 1000 osób z terenów powiatów nowotarskiego, bocheńskiego, krakowskiego oraz samego miasta Kraków. czytaj dalej »

Minister Skarbu Państwa dołączył do Akcji: Dobry Pracodawca!

29.08.2015

Andrzej Czerwiński, Minister Skarbu Państwa objął patronatem honorowym małopolską Akcję: Dobry Pracodawca. Tym samym dołączył do Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego, Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego oraz Loży Małopolskiej Business Centre Club. czytaj dalej »

Przedsiębiorco, ruszyła druga edycja małopolskiej Akcji: Dobry Pracodawca!

21.07.2015

Od dziś firmy z całej Małopolski mogą ubiegać się o tytuł Dobrego Pracodawcy 2015. Ingeus, firma specjalizująca się aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Urzędami Pracy z Krakowa, powiatu krakowskiego, Bochni i Nowego Targu, wyróżnią najlepszych małopolskich pracodawców. czytaj dalej »

W lutym stopa bezrobocia wyniosła 10,3 proc.

31.03.2015

Najnowsze dane GUS pokazują, że w Małopolsce stopa bezrobocia pozostała bez zmian w stosunku do stycznia i wyniosła 10,3 proc. (146,4 tys. osób), co plasuje województwo na 4 miejscu w Polsce. W pierwszej trójce najniższego bezrobocia w kraju utrzymuje się Wielkopolska, Śląsk i Mazowsze. czytaj dalej »

Osoby zadłużone w dolarach w gorszej sytuacji niż frankowicze

26.03.2015

Od lipca cena dolara amerykańskiego pnie się ostro w górę. Polski złoty w bardzo krótkim czasie osłabił się wobec niego o prawie 30 proc. Taka sytuacja, mimo rekordowo niskich stóp procentowych w USA przełożyła się na znaczny wzrost raty kredytu zaciągniętego w tej walucie. czytaj dalej »

Czy Rodzina na Swoim to kolejna tykająca bomba kredytowa ?

24.03.2015

W programie RnS udzielono łącznie ok. 200 tys. kredytów. Dla pierwszych beneficjentów programu kończy się czas, w którym państwo dokładało do raty. Czy takie osoby poradzą sobie ze skokowym wzrostem raty o kilkaset złotych? czytaj dalej »

Uwolnij swoją kreatywność i przyjdź na warsztaty Arduino!

08.03.2015

Zawsze chciałeś zbudować robota i nie wiedziałeś, jak się do tego zabrać? A może chciałbyś zdalnie sterować swoim eksperymentem? Masz świetny pomysł na prototyp, ale jego urzeczywistnienie wydaje Ci się zbyt odległe? czytaj dalej »

"Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

07.03.2015

Wszystkich zafascynowanych nauką mieszkańców Krakowa (i nie tylko) zapraszamy do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu „Bliżej Nauki", które odbywać się będą na Wydziale FAIS UJ przy ul. prof. S. Łojasiewicza 11. czytaj dalej »

Facebook