Ulica Tyniecka otwarta od kilku dni

09.11.2012

Coraz mniejsze korki na Ruczaju to efekt otwarcia kolejnych ulic. Nowy rozkład jazdy i ponowne uruchomienie linii tramwajowej na Ruczaj już od 17 listopada.

Ruczaj przez ostatnie miesiące stanowił koszmar dla kierowców. Stopniowo jednak poszczególne rejony robią się coraz bardziej przejezdne, a korki coraz mniejsze. To efekt otwarcia zamkniętych na czas remontu ulic. Od niedawna znowu można kursować ulicą Praską. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformował także kilka dni temu o końcu remontu na ul. Tynieckiej. Oznacza to, że kierowcy będą mogli korzystać z objazdu ulicą Norymberską.

 

Pierwsze pojazdy przejechały ulicą Tyniecką w nocy z wtorku na środę. W związku z zakończeniem prac remontowych na swoje stałe trasy wróciły linie autobusowe: 112, 156, 162.

 

Wciąż na ponowne uruchomienie linii tramwajowej oczekują studenci, kursujący w stronę Kampusu. Tramwaje numer 12 i 18 nie jeżdżą już od 15 października. Wynikiem są strasznie zatłoczone autobusy. Niewielu odpowiada linia zastępcza, która kursuje tylko do przystanku Łagiewniki, gdzie – by dojechać co centrum lub na Kazimierz – trzeba się przesiąść w tramwaj. Linia tramwajowa jest unieruchomiona do 17 listopada. Wówczas zostanie uruchomiony nowy rozkład jazdy i nastąpią zmiany w trasach autobusów i tramwajów.

Tagi:

  • rozkład jazdy, tramwaj, remont
blog comments powered by Disqus