Zostań da Vincim! Kursy robotyki dla najmłodszych

27.12.2012

Centrum Kultury Ruczaj zaprasza dzieci i młodzież na kurs robotyki. Pokaz robotów i prezentacja kursu odbędzie się 3 stycznia (czwartek) o godzinie 18:30.

obrazek

Kurs robotyki: Młody da Vinci dla dzieci i młodzieży

Na warsztatach dzieci będą mogły nauczyć się, jak zbudować i zaprogramować robota. Zajęcia, na których każdy uczestnik dostaje robota (tylko na czas trwania zajęć, istnieje jednak możliwość jego zakupu), mają nie tylko poszerzyć umiejętności z zakresu robotyki, ale także rozwinąć kreatywność młodego konstruktora. Kursy są prowadzone od podstaw - nie jest wymagana żadna wiedza z zakresu elektroniki czy informatyki.

 

Kursy robotyki odbędą się zarówno dla młodszych dzieci (klasy 1-3), jak również starszych (od 4 klasy podstawówki). Kurs dla najmłodszych charakteryzuje się tym, że poza budową i programowaniem robota, skupi się również na prowadzeniu gier i zabaw rozwijających kreatywność. Dostarczymy wiedzy, jak zadawać pytania, jak myśleć analitycznie i w jaki sposób tworzyć algorytmy. Zajęcia te stanowią doskonałą możliwość, aby zachęcić dzieci do nauki przedmiotów ścisłych, pokazując ich praktyczne i ciekawe zastosowanie w życiu.

 

Kursy dla starszych wprowadzają w tematykę budowania i programowania robotów. Celem kursu jest nauczenie, jak z elektronicznych i mechanicznych części wykonać robota, a później zaprogramować go tak, aby wykonywał zadane rozkazy. Istotne będzie nauczanie poprzez zabawę, ponieważ jest to najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy. 

Tagi:

  • ck ruczaj, warsztaty, kurs, robotyka
blog comments powered by Disqus