JCI ułatwia start młodym firmom

28.12.2012, źródło: www.jci.pl

Jagiellońskie Centrum Innowacji opracowało model współpracy pomiędzy partnerami spółki, którzy oczekują wsparcia w realizacji prac badawczych przy użyciu zasobów z zewnątrz.

obrazek

Jagiellońskie Centrum Innowacji, ul. Bobrzyńskiego 13

Spółka portfelowa funduszu JCI Venture - novel-iD jest od stycznia 2012 roku najemcą w Life Science Parku.
Firma działa na styku farmacji i nanotechnologii na rzecz klientów z sektora farmaceutycznego i kosmetycznego. Dysponuje autorskimi rozwiązaniami z zakresu nanotechnologii farmaceutycznych.

 

W oparciu o dedykowaną, liposomową platformę dostarcza substancje czynne oraz oferuje poprawę skuteczność produktów farmaceutycznych i kosmetycznych, poprzez zwiększenie rozpuszczalności substancji czynnej, efektywne dostarczanie API do celu terapeutycznego, jak również ograniczenie ewentualnych efektów ubocznych związanych z terapią.Spółka, której wyposażenie laboratorium zostało zakupione m.in. z środków funduszu kapitału zalążkowego JCI Venture, dysponuje nim nie tylko do własnych celów. Realizuje badania zlecone przez podmioty z zewnątrz, podejmuje współpracę z uczelniami i przedsiębiorcami nie związanymi z JCI oraz podnajmuje laboratorium "na godziny". Dzięki takim rozwiązaniom, zasoby wykorzystywane są w maksymalnym stopniu a spółka zapewnia sobie dodatkowe źródła przychodów. Co istotne, JCI występuje często w roli pośrednika reprezentując novel-iD podczas spotkań handlowych.Model działania opisany powyżej pozwala także na rozpoczęcie działalności innym kontrahentom JCI, w przypadku gdy nie mają oni środków wystarczających do zakupu sprzętu i uruchomienia własnego laboratorium. Sprawdza się w szczególności w odniesieniu do projektów naukowych i firm będących w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

 

Jagiellońskie Centrum Innowacji stosuje podobną strategię w przypadku zasobów badawczych zlokalizowanych na terenie krakowskich uczelni, przy czym ich spektrum jest znacznie szersze.

 

Więcej informacji TUTAJ.

Tagi:

  • Kampus, UJ, JCI, life science, JCI Venture
blog comments powered by Disqus