Nowa profesjonalna akademia piłkarska dla dzieci - KSPN "Pogoń"

04.01.2013, źródło: www.pogon.skotniki.com

2 stycznia ruszył nowy, szeroki projekt szkoleniowo-społeczny, który obejmie m.in. część grup młodzieżowych Pogoni Skotniki. Jego pomysłodawcą i twórcą jest koordynator klubowych grup młodzieżowych - Przemysław Dobroch.

Projekt w swoim zamierzeniu będzie miał charakter szkoleniowo-społeczny, a jego głównym dziełem będzie nowa, w pełni profesjonalna akademia piłkarska, docelowo dla dzieci w wieku 5-10 lat. Krakowska Szkoła Piłki Nożnej będzie zatem prowadzić szkółkę piłkarską o nazwie KSPN "POGOŃ", ściśle przy tym współpracując z Osiedlowym Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej "Pogoń-Skotniki". W ofercie szkoły oprócz treningów grupowych, znajdą się również m.in. treningi indywidualne, bramkarskie i ogólnorozwojowe. Szkoleniowcy KSPN będą także świadczyć usługi trenerskie podmiotom zewnętrznym.

 

Zawodnicy nowej szkoły piłki nożnej będą zaopatrywani w dresy, stroje meczowe, treningowe, różnego rodzaju piłki oraz nowoczesny sprzęt treningowy.

 

Szkolenie będzie prowadzone na zasadach w pełni profesjonalnych, ale zarazem bardzo przyjaznych dzieciom i ich rodzicom. W zamierzeniu ma to być więc zupełnie nowatorskie spojrzenie na trening dzieci, z równoczesnym uwzględnieniem prawidłowego, wysokiej jakości szkolenia piłkarskiego, ale także aspektu społecznego.

 

Kluczowymi aspektami procesu szkoleniowego będą: brak jakiejkolwiek selekcji, autentyczny brak presji wynikowej, nacisk na indywidualne mistrzostwo techniczne, stałe czesne (w wysokości 80 zł/miesiąc) przez cały rok (niezależnie od pory roku), trener i asystent na każdym treningu, grupy szkoleniowe (U-6, U-7, U-8, U-9, U-10 i U-11) liczące max. 25 zawodników, podzielone rocznikowo (po przekroczeniu liczby 25 zawodników, otwarcie kolejnej grupy), udział w wybranych turniejach krajowych i zagranicznych (z pierwszeństwem dla turniejów bezpunktowych), organizacja obozów oraz halowych i boiskowych turniejów bezpunktowych, współpraca z uznanymi w Polsce i w regionie klubami.

 

Charakter społeczny KSPN będzie polegał przede wszystkim na uściśleniu współpracy w wychowaniu na linii klub-rodzice-dzieci. Zdyscyplinowane zostaną zajęcia treningowe, a także zaproponowany nowatorski pomysł społecznego uwrażliwiania i zacieśniania rodzinnych więzi poprzez wspólne wycieczki integracyjne do istotnych geograficznie i historycznie miejsc naszego kraju.

 

Wymienione punkty to tylko hasłowy zarys ogólnego, szerokiego projektu, którym będzie Krakowska Szkoła Piłki Nożnej. Na początek obejmie ona swoim działaniem dzieci z roczników 2004-2008, trenujące do tej pory w Pogoni Skotniki i będzie powoli systematyzować ich szkolenie. Siedzibą KSPN będzie stadion Pogoni Skotniki przy ul. Baczyńskiego 13.

Tagi:

  • pogoń skotniki, klub, akademia, piłka nożna
blog comments powered by Disqus