Kultura

Festiwal Nauki w Krakowie pod hasłem "Oświeć się"

18.05.2015

Tegoroczne hasło Festiwalu Nauki „Oświeć się" nawiązuje do uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ roku 2015 Międzynarodowym Ro­kiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Impreza odbywać się będzie od 20 do 23 maja br. czytaj dalej »

Szykuje się ciekawy kawałek literatury "Prowansalski zawrót głowy"

25.03.2015

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą propozycją, która już za niecały miesiąc, a dokładnie 22 kwietnia 2015 ukaże się w księgarniach w całej Polsce. Mowa o „Podpowiedzi serca” – debiutanckiej powieści Małgorzaty Łatki. czytaj dalej »

Mrożący krew w żyłach, kolorowy i zaskakujący pokaz eksperymentów chemicznych

18.03.2015

Mrożący krew w żyłach, kolorowy i zaskakujący pokaz eksperymentów chemicznych, z dużym hukiem pojawi się na Ruczaju. Małym i dużym, młodym i... wiecznie młodym pokażemy, że CHEMIA jest super! czytaj dalej »

Zapraszamy na kreatywne zajęcia kondycyjne dla dorosłych

13.03.2015

Zajęcia adresowane dla osób dorosłych, chcących poprawić lub utrzymać swoją kondycję fizyczną szukających alternatywy dla aerobiku i fitness. czytaj dalej »

Koncert kolęd En natus est Emmanuel Dominus

25.01.2013

Kolęda to pieśń radości. W swym pierwszym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną i pochwalną na cześć gospodarzy, przekazywała życzenia szczęścia i pomyślności z okazji przyjścia Emmanuela - Tego, Którego Imię: Bóg Jest z Nami. czytaj dalej »

Adepci sztuki teatralnej dla WOŚP w Teatrze Hothaus

11.01.2013

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na ratowanie dzieci i godną opiekę dla seniorów. Do akcji dołączyła się Teatr Hothaus, Szpital Specjalistyczny im dr. Józefa Babińskiego oraz Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. czytaj dalej »

Gwałtu, co się dzieje - Teatr Graciarnia na Scenie Tęcza

08.01.2013

W styczniu odbędą się pokazy kolejnych przedstawień Teatru Graciarnia na Scenie Tęcza. Po "19 południku?", prezentowanym w ostatnich dniach listopada, przeszedł czas na "Gwałtu, co się dzieje!?", który zostanie pokazany 12 stycznia. czytaj dalej »

banner

Nowoczesna, światła, wyjątkowa - Europejka - Klub Kobiet Wyjątkowych

20.12.2012

Zgromadziliśmy wokół siebie wielu fantastycznych ludzi, którzy mogą swoje doświadczenie przekazać innym. Wydaje mi się, że Europejka to nowoczesny dom kultury. Wyobrażam sobie, że za jakiś czas, będzie tu jak w ulu - opowiada Katarzyna Gwiżdż-Zub, właścicielka Klubu Kobiet Wyjątkowych. czytaj dalej »

Zajęcia teatralne "Teatr rodzinny"

09.12.2012

Z myślą o najmłodszych oraz o ich rodzicach Fundacja Hothaus przygotowała szczególną ofertę zajęć teatralnych pod hasłem :Teatr rodzinny". czytaj dalej »

Klub Podróżnika - miasta Jezusa

09.12.2012

20 grudnia (czwartek) Klub Podróżnika, działający przy Centrum Kultury Ruczaj, zaprasza na spotkanie z Władysławem Grodeckim - kartografem, podróżnikiem, pilotem turystycznym, poświęcone kolebce religii chrześcijańskiej. czytaj dalej »

Świat harmonii i pogody - "Pejzaże" w CK Ruczaj

03.12.2012

Galicyjskie pagórki z wciśniętymi domkami, tajemnicze kobiety pochłonięte niekończącą się rozmową, chóry anielskie wyśpiewujące chwałę Panu, ogrody tonące w kwiatach to malarski świat Katarzyny Podniesińskiej. Wernisaż prac artystki odbędzie się 7 grudnia o godzinie 19.30 w Centrum Kultury Ruczaj. czytaj dalej »

Zajęcia przygotowawcze dla przyszłych aktorów

28.11.2012

Fundacja Hothaus zaprasza na kurs przygotowawczy wszystkie osoby chętne do zdawania na uczelnie teatralne. czytaj dalej »

Teatr Graciarnia na Scenie Tęcza

27.11.2012

Teatr Graciarnia zaprasza na swoje spektakle w listopadzie. Już 30 listopada o godzinie 20:00 w Scenie Tęcza - 19 POŁUDNIK! czytaj dalej »

Fundacja Hothaus w nowej siedzibie na Ruczaju

24.11.2012

Fundacja Hothaus, jedna z prężniej działających instytucji teatralnych w Krakowie, przeniosła się do nowej siedziby. Odtąd zajęcia teatralne, warsztaty, spektakle i wszelkie inne artystyczne działania odbywać się będą na Ruczaju, w budynku teatralnym na terenie parku Szpitala Specjalistycznego. czytaj dalej »

Dwie wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay

22.11.2012

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay zaprasza na trwające wystawy: "Sprawy rodzinne" Arkadiusza Andrejkowa oraz "Pomyślę o tym jutro" Patryka Hadasa. Pierwsza wystawa jest inspirowana fotografią, druga to zbiór prac graficznych, obie zaś, mimo że poruszają dwie odmienne sfery ? prywatną i społeczną, zmuszają do refleksji. Wystawy potrwają do 2 grudnia. czytaj dalej »

Facebook