Nowoczesna, światła, wyjątkowa - Europejka - Klub Kobiet Wyjątkowych

20.12.2012

Zgromadziliśmy wokół siebie wielu fantastycznych ludzi, którzy mogą swoje doświadczenie przekazać innym. Wydaje mi się, że Europejka to nowoczesny dom kultury. Wyobrażam sobie, że za jakiś czas, będzie tu jak w ulu - opowiada Katarzyna Gwiżdż-Zub, właścicielka Klubu Kobiet Wyjątkowych.

obrazek

Katarzyna Gwiżdż-Zub

Prowadzi Pani Europejkę – Klub Kobiet Wyjątkowych. Kim jest Europejka?
Europejka to kobieta nowoczesna, światła, mądra, nieograniczona. Jedyny minus jest taki, że jest zabiegana i nie ma dla siebie czasu. Takie kobiety zdaja sobie sprawę, że muszą coś dla siebie zrobić - że szczęśliwa żona, szczęśliwa matka, to niekoniecznie szczęśliwa kobieta. W momencie, gdy kobieta jest sfrustrowana, odbija się to na całej rodzinie.

Dlatego ta chwila wytchnienia jest po to, by poczuć się szczęśliwą i zrelaksowaną.

 

 

 

 

Czy Europejka to także miejsce dla mężczyzn?
Europejka nazywa się klubem kobiet, dlatego, że wydaje mi się, że my bardziej potrzebujemy wsparcia niż mężczyźni. Mężczyźni sobie poradzą – puszczą sobie mecz, wezmą puszkę piwa i są zrelaksowani (śmiech). My potrzebujemy trochę więcej. Chcemy rozmawiać, dzielić się doświadczeniem, opowiadać o troskach i problemach. Potrzebujemy bezpośredniego kontaktu, a nie odizolowania i zamknięcia.

 

Cały czas mam nadzieję, że Europejka będzie miejscem, gdzie regularnie będzie się spotykać masa ludzi. Znajduje się tu bowiem sala warsztatowa, ale może ona również służyć jako miejsce kawiarniane. Jest kawka, herbatka, a okolicznościowo i ciasto. Można usiąść, wypić kawę i porozmawiać.

 

Mamy panów, którzy uczęszczają z partnerkami nie tylko na aerobik, ale i na taneczne zajęcia. Są też tacy, którzy uczęszczają na kickboxing. Oferta ta jest jednak także adresowana do pań. Ostatnio pani ćwiczyła z czterema panami – przed treningiem mówiła przerażona, „że ja zabiją”, po nim napisała na facebooku „kiedy kolejne zajęcia”? (śmiech)

 

Zgromadziliśmy wokół siebie wielu fantastycznych ludzi, którzy mogą swoje doświadczenie przekazać innym. Wydaje mi się, że Europejka to nowoczesny dom kultury. Wyobrażam sobie, że za jakiś czas, będzie tu jak w ulu, gdzie w ciągłej interakcji przebywać będzie masa kobiet, ale także dzieci, rodzin i mężczyzn.

 

Europejka - Klub Kobiet WyjątkowychEuropejka - Klub Kobiet Wyjątkowych


Posiadacie bardzo szeroką ofertę programową. Czy wystartowaliście już z wszystkimi warsztatami?
Warsztaty są przygotowane i wycenione. Wystarczy zadzwonić i się zapisać, a jeżeli zbiorze się 3-4 chętnych, uruchamiamy warsztaty, nie czekając na maksymalną ilość ludzi. Chcemy działać nawet dla tych kilku osób. Zaczynamy od warsztatów z filcowania, ale na ten moment przygotowanych ofert jest bardzo dużo.


Wydaje mi się, że warsztaty zostały wycenione w sposób bardzo przystępny, np. dzisiejsze warsztaty filcowania kosztują 30 zł za 1.5 godziny pracy z materiałem. Tak konstruuję plan i cennik, by każdą osobę było stać na przyjście kilka razy w miesiącu na rożnego rodzaju zajęcia.

 

5 stycznia odbędzie się dzień otwarty Klubu. Chcemy, by przyszli rodzice z dziećmi, żeby zobaczyli, jakie mamy warsztaty, poznali trenerów, którzy je prowadzą i mogli zapytać o wszystkie interesujące ich szczegóły.

 

Europejka - Klub Kobiet WyjątkowychEuropejka - Klub Kobiet Wyjątkowych

 

Obok tańca, gotowania, jogi czy fitnessu, oferujecie także np. warsztaty samoobrony. Które z warsztatów są najbardziej popularne? Czy panie przede wszystkim zapisują się na „kobiece” zajęcia?
Ruszył nam rzeczywiście najlepiej fitness. Mamy już podpisaną umowę z Benefitem, Ok System, czekamy na akceptację z Fit Profit, a więc współpracujemy z firmami, których karta umożliwia uczęszczanie na zajęcia. Poprzez fitness trafia do nas coraz więcej osób, ale nie jest to mój główny cel.

 

Oferujemy przecież nie tylko warsztaty manualne, np. rękodzieła. Dostępne są także zajęcia z autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem, warsztaty, jak się prezentować w nowej firmie. Jestem bardzo otwarta – jeśli uzyskam od klientów informację, że chcieliby uczęszczać na określone zajęcia, to natychmiast je zorganizuję. Liczę też na współpracę z klientem i na to, by mówił o swoich oczekiwaniach.

 

Europejka - Klub Kobiet WyjątkowychEuropejka - Klub Kobiet Wyjątkowych

 

Odnoszę wrażenie, że pojawiła się moda na różnego rodzaju kluby, warsztaty, które urozmaicają i uatrakcyjniają czas wolny i dają szansę rozwoju. Co różni Europejkę od innych miejsc?
To co może nas wyróżniać, to fakt, że nasz klub jest mały, kameralny i każda osoba jest rozpoznawana, istnieje bezpośredni kontakt. Działamy na 115 metrach, sala do ćwiczeń ma 50m, więc mieści się w niej w czasie zajęć 10-12 osób. Dzięki temu zawiązały się już przyjaźnie, panie się łączą, dyskutują, która na co się zapisała i zgrywają harmonogramy (śmiech).

 

Mamy świetnych instruktorów, charyzmatycznych, fajnych, młodych ludzi, bardzo zaangażowanych w to, co robią. Myślę, że oni też lubią z nami współpracować, bo jesteśmy inni – nie jesteśmy ogromną sieciówką, skumulowaną na dużą ilość osób.

 

Wyszukuję przede wszystkim ludzi charyzmatycznych, pełnych pasji, bo tacy potrafią najlepiej przekazać swoje umiejętności. Bardzo dużo ludzi się samych do mnie zgłasza, oferują najróżniejsze umiejętności i warsztaty. „Trzymam” ich wszystkich, bo jak tylko się dowiem, że ktoś takich zajęć potrzebuje, natychmiast je uruchomię.

 

Wydaje mi się także, że na ten moment nie ma wielu klubów, które są adresowane i do kobiet, i dzieci, i jednocześnie do mężczyzn. Jeśli odbywają się warsztaty, to nie ma w nich miejsca dla dzieci, jeśli są adresowane do dzieci, to nie ma w nich miejsca na rodziców. Z tego co obserwuję na rynku, jestem jedyna, która pomimo nazwy, oferuje zajęcia dla całej rodziny.

 

Czy zatem, podczas gdy mama ćwiczy, ktoś może się zająć dzieckiem?
Jak najbardziej, musimy jednak wcześniej mieć zapisane te osoby. Jeśli rodzice poinformują o tym wcześniej, zapewniamy opiekę dziecku, w czasie kiedy np. mama jest na fitnessie.

 

Europejka - Klub Kobiet WyjątkowychEuropejka - Klub Kobiet Wyjątkowych

 

Prowadzi Pani jednocześnie Salon Kosmetyczny Madame Katrina. W ofercie Europejki znajdują się warsztaty z makijażu. Czy stara się Pani łączyć obie te działalności?
Doszłam do wniosku, że takie warsztaty – sztuka makijażu „w pigułce” – są szalenie istotne. Każda kobieta zawsze ma jakiś problem z makijażem – czy dobrze go robi, czy poprawnie, czy lepiej się nie malować.. Chcemy, by kobiety czegoś się nauczyły na tych warsztatach, aby malowanie nie zabierało im za wiele czasu, a jednocześnie, by umiały wpasować się w wizerunek, którego dziś się oczekuje od kobiet.


Rozróżniam te działalności, ale próbuję je powiązać – dawać dla moich klientek z klubu, zwłaszcza tych najbardziej wiernych, promocyjne oferty do wykorzystania w salonie. Staram się działać dwutorowo.

 

Czy docelową klientką jest przede wszystkim mieszkanka Ruczaju?
Tak, przede wszystkim chcemy aktywizować mieszkańców dzielnicy, by mogli oni na zajęcia dojść, nie dojeżdżać. Oczywiście, byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby mieszkańcy dalszych dzielnic przyjeżdżali na warsztaty, które proponujemy. Byłoby fantastycznie.

 

Jeśli jednak chodzi o fitness, to wygodniej jest dotrzeć do nas osobom, które są „na miejscu”. Panie są zachwycone, że mogą do nas po prostu podbiec w dresiku (śmiech).

 

Europejka - Klub Kobiet Wyjątkowych

Centrum Handlowe przy osiedlu europejskim Ip.

ul. Bobrzyńskiego 37

30-348 Kraków – Ruczaj
klubeuropejka@gmail.com

Tel: 730-730-318

www.klubeuropejka.pl

 

Rozmawiała: Magdalena Urbańska
Fotografie: Klaudyna Schubert (www.klaudynaschubert.eu)

Tagi:

  • Europejka, klub, kobiet, wyjątkowych, Madame Katrina, kawiarnia, fitness, dzieci
blog comments powered by Disqus