Koncert kolęd En natus est Emmanuel Dominus

25.01.2013, źródło: www.ckruczaj.pl

Kolęda to pieśń radości. W swym pierwszym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną i pochwalną na cześć gospodarzy, przekazywała życzenia szczęścia i pomyślności z okazji przyjścia Emmanuela - Tego, Którego Imię: Bóg Jest z Nami.

Zapraszamy do wysłuchania staropolskich i europejskich kolęd dawnych wieków. Takich, które śpiewali w swych domach i świątyniach Polacy w czasach Złotego Wieku.


Kolęda to pieśń radości. W swym pierwszym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną i pochwalną na cześć gospodarzy, przekazywała życzenia szczęścia i pomyślności z okazji przyjścia Emmanuela – Tego, Którego Imię: Bóg Jest z Nami.


W programie kolędy i pastorałki z XVI – wiecznych polskich i zagranicznych kancjonałów, m.in. Piotra Artomiusza (1587), Walentego z Brzozowa (1554), Braci Polskich (1625) i innych w oryginalnym brzmieniu dawnych, historycznych instrumentów FLORIPARI – muzyków wawelskich.

 

CK Ruczaj - Koncert Kolęd

 

    Wykonawcy:
    FLORIPARI – muzycy wawelscy (Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu)    Adrianna Bujak – sopran
    Artur Łuczak – skrzypce, fidel, viola
    Mateusz Kowalski – viola da gamba
    Justyna Dolot – wirginał
    Aleksander Tomczyk - instr. dęte i perkus., kier. art.    Szczegółowy program dostępny jest na www.ckruczaj.pl    Wstęp wolny!

Tagi:

  • Kościół p.w. Zesłania Ducha Świętego, ul. Rostworowskiego, koncert, kolęd, Floripari,
blog comments powered by Disqus