Wasze artykuły

Pole dance od podstaw i dla każdego

10.05.2015

Pole dance to akrobatyka, sport, sztuka i fitness. Pole dance to intensywne spalanie kalorii, rzeźbienie mięśni i budowanie siły. Pole dance to pewność siebie, nowe umiejętności i energia. Są to fantastyczne ćwiczenia dla każdej kobiety, niezależnie od wagi czy wieku. czytaj dalej »

Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.03.2015

Zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się 16 marca 2015 r. w godzinach: 9:00-15:00 w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). czytaj dalej »

Moda na noszenie

27.02.2013

Od paru lat na ulicach widać coraz więcej rodziców, którzy noszą swoje dzieci w chustach i nosidełkach. Noszenie stało się modne - również gwiazdy znane z kina, telewizji czy okładek gazet noszą swoje pociechy. Na Ruczaju też widać "wysyp" chustomam i chustotatów! czytaj dalej »

Skrzynka na listy obowiązkowa. Kara nawet do 10 tys. złotych

20.01.2013

Znowelizowana ustawa pocztowa obowiązująca od 1 stycznia 2013 r. nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek zainstalowania skrzynek pocztowych. Dotyczy to nie tylko budynków wielorodzinnych, ale także jednorodzinnych. czytaj dalej »

Konferencja "Event Management II. Miejsce Mecenat Media"

06.12.2012

Koło Naukowe MERITUM Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w konferencji "Event Management II. Miejsce - Mecenat - Media", która odbędzie się w dniach od 6 do 07 grudnia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. czytaj dalej »

Sonda: co sądzą podróżni o nowym rozkładzie jazdy?

06.12.2012

Dużo się ostatnio mówi o nowym rozkładzie jazdy. O siatce połączeń rozmawiają studenci, pracujący, emeryci. Trudno się temu dziwić - od lat nie było takiej komunikacyjnej zmiany w Krakowie. Urzędnicy nie mogą się nachwalić nową trasą na Ruczaj, grupka aktywistów protestuje przeciwko zlikwidowaniu "ósemki". Jak zmiany wpłynęły na mieszkańców Krakowa? czytaj dalej »

Kompleks Life Science Park

05.12.2012

Life Science Park jest kompleksem, który zaprojektowano wyłącznie z myślą o stworzeniu optymalnego środowiska dla rozwoju nauk przyrodniczych. czytaj dalej »

banner

Jagiellońskie Centrum Innowacji

05.12.2012

Projekt utworzenia specjalistycznego Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii (Parku LifeScience) ukierunkowanego ściśle na branżę life science został zainicjowany przez Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2003 r. Pierwsze prace nad projektem podjęto w Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU). czytaj dalej »

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego

03.12.2012

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego zwany krócej III Kampusem UJ budowany jest w Krakowie-Pychowicach. Lokowane są tutaj nowoczesne budynki wydziałów ścisłych i przyrodniczych oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. czytaj dalej »

Centrum rozwoju bez stresu zaprasza na kursy i zajecia

26.11.2012

Na ulicy Szuwarowej rok temu powstało Centrum rozwoju bez stresu, które w nowatorski sposób podchodzi do zagadnienia pomocy psychologiczno-pedagogicznej i oferuje niespotykane na rynku polskim usługi w zakresie profilaktyki stresu dla dzieci i ich rodziców. czytaj dalej »

Retrogaming vs Konsole - Starcie gigantów w Solvay Park

09.11.2012

W weekend 17 i 18 listopada zapraszamy do wirtualnego świata na pojedynek gier. W Galerii Handlowej Solvay Park zmierzy się stare z nowym podczas Starcia Gigantów - Retrogaming vs Konsole. czytaj dalej »

Msze święte w kościołach na Ruczaju i okolicy

02.11.2012

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych i nie tylko ? prezentujemy wszystkim zainteresowanym kościoły w okolicach Ruczaju. Podajemy także godziny odbywających się mszy świętych, z uwzględnieniem roku szkolnego i wakacji. czytaj dalej »

Dołącz do "grupy 100" Stowarzyszenia "Pogoń Skotniki"

02.11.2012

Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Pogoń Skotniki", czyli największy klub sportowy działający w obrębie VIII dzielnicy, poszukuje osób, którym los Klubu nie jest obojętny i którzy są gotowi wesprzeć go, otrzymując w zamian liczne korzyści. czytaj dalej »

Konfederacka 4 - strawa dla ciała i dla ducha

19.10.2012

Konfederacka 4, czyli kawiarnia i wine bar, w bardzo szybkim tempie podbiła serca krakowian. W tym nowym miejscu na starych Dębikach można zażyć niebanalnej strawy - tej dosłownej, jak i tej duchowej. Do tego niezbędny łyk wina. Jakiego? Tych w Konfederackiej jest aż nadto. czytaj dalej »

Facebook